Важлива інформація для органів реєстрації

31 грудня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. №1362 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. №207» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1362-2020-%D0%BF#Text ).

Згідно з внесеними змінами, з 1 квітня 2021 року органи реєстрації (виконавчі органи сільських, селищних або міських рад, сільські голови, які здійснюють реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради) здійснюють ведення реєстрів територіальних громад виключно в електронній формі.

Водночас вказаною постановою, зокрема, затверджено, що з 1 квітня 2021 року передача інформації про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб від органів реєстрації до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби з подальшою її передачею до Єдиного державного демографічного реєстру буде здійснюватися виключно в електронній формі.

Також звертаємо увагу органів реєстрації на те, що з 1 квітня 2021 року втрачають чинність, зокрема, додатки до Порядку передачі органами реєстрації інформації до ЄДДР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, згідно з якими наразі інформація про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб від органів реєстрації передається до відповідного територіального підрозділу ДМС в паперовій формі. А саме йдеться про додаток 2 (відомості про реєстрацію місця проживання фізичних осіб), додаток 3 (відомості про зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб) та додаток 4 (відомості про реєстрацію місця перебування фізичних осіб).

ВАЖЛИВО: враховуючи викладене, звертаємо увагу на те, що з 01 квітня 2021 року ДМС не прийматиме інформацію про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб від органів реєстрації в паперовій формі!

Відтак, ті органи реєстрації, які запровадили та ведуть реєстр територіальної громади засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи із застосуванням програмного інтерфейсу взаємодії з відомчою інформаційною системою ДМС, повинні укласти Договір про інформаційну взаємодію між відповідним органом реєстрації, МВС та Мінцифри для забезпечення передачі інформації про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання до ВІС ДМС. Зразок такого договору можна отримати в ДМС.

У разі не укладання такого договору до 15 березня 2021 року, інформуємо про можливість формування реєстру територіальної громади програмними засобами відомчої інформаційної системи ДМС з доступом через офіційний веб-сайт Міграційної служби: https://rtg.dmsu.gov.ua (з метою забезпечення виконання з 01 квітня 2021 року постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207).

Крім того, інформуємо, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 18.02.2021 № 5586/1/1-21, органи реєстрації повинні, зокрема, щомісячно (до 1 липня 2021 р.) інформувати ДМС про результати, а також стан підключення до нової версії програмних засобів відомчої інформаційної системи ДМС з доступом через офіційний веб-сайт ДМС (https://rtg.dmsu.gov.ua) або засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи із застосуванням програмного інтерфейсу взаємодії з відомчою інформаційною системою ДМС.

за матеріалами сайту ДМС України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux